Ne Kadar Emek ve Zaman Ayırmalıyım?

Ne Kadar Emek ve Zaman Ayırmalıyım?

Bir e-ticaret sitesi kurmak için öncelikle firma sektörünü belirleyin. Ne iş yapıyorsunuz, ürünleriniz ve kategorileri neler detaylı notlar alın. Güvenilir ve kaliteli bir e-ticaret sitesi kurmak için web site tasarımcılarından ve firmalardan bilgi alarak kuruluma başlayın. E-ticaret sitenizin içeriği, SEO hizmeti, anahtar kelimeleri, ürün açıklama ve görsellerini profesyonel anlamda hazırlayın. Bu konuda destek almanız sitenizin güvenliği ve verimliliği açısından önemlidir.

E-Ticaret Sitesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir e-ticaret sitesi kurduğunuzda önceliğiniz var olan ürünleriniz olmalı. Stok hazırlamanız teslimat süreniz için oldukça önemlidir. Keza teslimat süreniz ne kadar kısa olursa o kadar çok müşteri sayfanızdan alışveriş yapar. Ödeme türü, güvenliği konusunda kaliteli bir alt yapı oluşturmanız ve kart bilgilerinin güvenliğinin son teknoloji ile korunduğunu müşteri potansiyeline anlatmanız gerekmektedir. Ürün iade koşullarını esnek tutarak, müşterilerin aklında soru işaretine yer bırakmamalısınız. Kategori seçenekleriniz ayrıntılı ve ulaşılabilir olmalı.
E-Ticaret Sitesi Kategorileri
E-ticaret sitesi kurarken kategorilerin kafa karıştırmadan sonuç odaklı ve ulaşılabilir olmasına özen gösterilmesi gerekir. Müşteri dilediği ürünün beden, model, renk, ölçü, cinsiyet gibi detaylarını seçebilmeli.

Kategoriler;

Ürün adı
Cinsiyet
Beden
Ölçü
Model
Marka
Renk
Ücretsiz teslimat
Kampanyalı ürünler
Fiyatı düşen ürünler
Çok satan ürünler
Bu kategoriler müşterilerinizin hızla ürüne ulaşmalarını ve satın almalarını sağlar.

Ne kadar emek ve zaman ayırmalıyım?

E-Ticaret Sitesi Kurulum

Peki, en çok sorulan soru e-ticaret sitesi ne kadar emek ve zaman ayırmalıyım? Bu sorunun cevabı ana hatları belirlendikten sonra mevcut ürünlerin yüklenmesi biraz zaman alabilir. Ürünlerin tek tek girilmesi, resim ve açıklamalarının belirlenmesi, güncel stok durumu gibi detaylar ilk etapta biraz zaman alsa da buna değer. Daha sonra yapmanız gereken sadece yeni ürün eklemeleri ve stok güncelleme işlemidir.

E-Ticaret Site Kurulum Maliyetleri

Kuracağınız e-ticaret sitesinin içeriği, kapsamı, ürün fazlalığı ve alanı itibari ile farklı fiyat ve maliyetleri bulunmaktadır. Alacağınız ek hizmetlerle birlikte maliyetler biraz artsa dahi getirisi fazla olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir