Hakkımda

1999 yılında el yapımı projeksiyon aletinin geliştirilmesi ile devam eden iş hayatım 2001 yılına geldiğinde cep telefonlarının yazılım geliştirme süreçleri takip ederek 2006 yılında İnternet adresimiz alan adlı web sitesi üzerinden bugünün Google business adlı benzer yerel işletme platformu kurdum. 2008 yılında açık hava reklamcılığına merak salarak Türkiye’nin ilk katlanabilir esnek led ekranını Çinli bir firma ile üretime aldık. 2010 yılında E-ticaret ve Çin ticaret merkezim adlı web sitesini kurarak bir çok firmaya ürün ve iş seyahati konularında hizmet verdim. 2016 yılı 40 bin takipçi aylık 400 bin sayfa görüntüleme sayısı olan hayvanciyiz.com kurdum. 2018 yılı normal televizyonları yazılım geliştirerek dikkat çekici medya iletişim araçlarına çevirdim. 2018 yılının ortalarında şeffaf ekranlar üzerinde AR-GE çalışmaları yapmaktayım.

Bugüne kadar yapmış olduğum projeleri ve güncel çalışmalarımı alt bölümden takip edebilirsiniz.

Websitesi Çalışmalarım

1996 yılında ilk bilgisayarımı aldığımda teknoloji ile iç içe olmaya başladım. Günlük 16 saatim bilgisayarla geçirdim. 1997 yılında internet ile tanışmanla birlikte ilk web sitemi yayına aldım. O yıllardan bugünlere web sitelerinin gelişimi üzerine kendimi sürekli yenileyerek geliştirdim.

website kodlar

El Yapımı Projeksiyon Aleti

16 yaşımdayken ilk ar-ge projemi hayata geçirdim. Küçük bir ilçede yaşadığım için o yıllarda ilçede sinema salonu yoktu. Piyasada var olan projeksiyonlar ve lambaları yaklaşık olarak 3000, 4000 usd civarındaydı ve lamba ömürleri bittiğinde 2000 usd ye yenilemen gerekiyordu. Maliyetler çok fazla olunca el yapımı projeksiyon aletini kendim yapmaya karar verdim ve istanbul’da yaşayan ve bu işlerde tecrübe edinmiş tanıdığım insanlarla ilk el yapımı projeksiyon aletini yaparak bir çok eğlence ve kafeterya işletmesine ürün satışı gerçekleştirdim.

projeksiyon aleti

Cep Telefonları Yazılımı  Yıl: 2000

2000 yıllara girdiğimizde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte cep telefonları hayatıma girdi. O dönemlerde nokia marka telefonlar en çok satılanlar arasındaydı. O dönemde telefonlara melodi yüklemek için tek tek telefona nota girmek zorundaydınız. Çok uzun zaman alan bir işlemdi. Bu bir program üzerinden  paket olarak yapmak için araştırmalara başladım ve ilk nokia 5110 telefona 3 dk zaman içerisinde 50 adet melodi yükledim. Daha sonra telefonların içerisindeki yazılımı bilgisayarıma çekerek içerisine farklı uygulamalar geliştirerek telefon piyasasında farklılıklar oluşturdum.

telefon programı

İnternet Adresimiz Benim İşletmem

2006 yılına geldiğimizde internet adresimiz alan adlı web sitesi üzerinden bugünün Google business  benzeri  yerel işletme platformu kurdum. Platform Türkiye haritası üzerinde sektörel firmaların tanıtımlarını içeren aynı zamanda ürünlerinin tanıtımı, alım ve satım taleplerini yöneten bir sayfaydı. O dönemlerde görüşme yaptığımız firmalar interneti aktif olarak kullanmadıklarından dolayı başarısız olduğum ilk projem diyebiliriz.

halkinsesi gazetesi

internet adresimiz

 Açık Hava Reklamcılığı

2009 yılında açık hava reklamcılığına ilgi duymaya başladım ve aynı yıl içerisinde ilçemizin en işlek caddesine 3 m² lik bir led ekran satın alarak firmalara açık hava reklamcılığı hizmeti verdik. Aşağıdaki videodan kurmuş olduğumuz ekran videosunu inceleyebilirsiniz.

Türkiye’nin İlk Katlanabilir Esnek Led Ekranı

Açık hava sektöründe yenilik getirerek Türkiye’nin ilk katlanabilir esnek led ekranını Çin’üzerinden ithalatını gerçekleştirerek Türkiye’de hizmet vermeye başladık. Ürünün en büyük özelliği katlanabilir olduğundan kolayca kurulabiliyordu, ürünle ilgili videolarımı aşağıdan inceleyebilirsiniz. İthalat süreci içerisinde Çin ile iletişim ağımı genişleterek proje 7 de göreceğiniz gibi cinticaretmerkezim.com adlı web sitesi kurup Türkiye’deki bir çok firmaya danışmanlık ve ithalat desteği verdim.

katlanabilir ekran

esnek led ekran test

Çin Ticaret Merkezim

İlk ithalatım olan katlanabilir esnek led ekranı  Türkiye’ye getirdiğim zamanlarda Çin üzerinden ürün getirmenin tüm zorluklarını yaşamıştım. Çince bilmiyorum, Gümrük işlemlerinden anlamıyorum, Ürünün lojistiğini nasıl yapılacağını bilmiyorum. Tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen sahip olduğumuz fikirlerimizi hayata geçirmede istek ve enerjimiz bizi ithalat konusunda tecrübe sahibi yaptı. Bu tecrübelerimizi o zamanlarda cinticaretmerkezim.com adlı web sitesini kurarak bir çok firmaya danışmanlık hizmeti  vermeye başladım.

çin ticaret merkezim

Poşet Taşıyıcı

Pazar arabası olmadan pazara çıkmanın ne kadar yorucu ve zor olduğunu gördüğümde poşet taşıma aparatı üzerinde çalışmalara başlayıp sektörde yenilikler getirdik.

poşet taşıyıcı

poşet taşıyıcı

Prodüksiyon

Bir iş görüşmesinde müşterimin tanıtım videosu istemesiyle başlayan prodüksiyon hikayem ile sektörde kendimi geliştirme imkanı buldum. Video çekimlerimi aşağıdaki bölümden izleyebilirsiniz.

tanıtım filmi çekimi

prodüksiyon

42 Km Uzaklıktan Data Aktarımı

Bir odadan diğer odaya internet aktarımı ile ilgili sorunlar yaşadığım dönemlerde kablosuz ağ teknolojilerini merak ederek bu konuda kendi eğittim. Açık alanda bir noktadan bir noktaya 42 km uzaklıktan data aktarım merkezileri kurdum. Fotoğraf da görüldüğü gibi kullandığım menzil genişleticiler bir çok sektörde hizmet vermeye başladım. Kablosuz güvenlik kamerası görüntülerinin aktarımı. vs.

kablosuz vericiler

Hayvanciyiz.com

İlçemizde hayvancılık geçim kaynaklarımızdan bir çok yakın tanıdıklarımla beraber bir arada olduğumuzda hayvancılık sektörü ile ilgili paylaşımlarda bulunurduk. Bu paylaşımları hayvanciyiz.com alan adında web sitesi kurarak kısa zaman içerisinde 39 bin sosyal medya takipçisi sayısına ulaştık.

hayvancıyız

Dijital Menü Ekranları

Yakın bir arkadaşım kafeteryası için bende dijital menü ekran teklifi almamı istedi. Konu ile ilgili bir kaç firma ile görüşmelerinden sonra maliyet konusunda yüksek bulduğumuz dijital menü ekranlarını kendimiz geliştirmeye karar verdik. Evlerimiz ve işyerlerimizde kullandığımız monitör ve tvleri mobil telefon üzerinden yönetilebilen yazılımımızla dijital menü ekranlara çevirdik.

dijital menu ekranlar

dijital menu ekran

Kafeteryalar, Oteller, Emlakçılar, Okullar, ve bir çok sektörde kullanım kolaylığı sağlayan ekranlarımız ile farkındalık oluşturacak yenilikçi işler ortaya çıkardık.

Şeffaf Ekranlar

Led tv ve mönitörleri şeffaf ekranlar haline getirip reklamcılık sektöründe yenilik getirdik.

Yeter ki İSTE’yin, yeter ki inanın! Amatör gözlerle dünyaya bakmak yeniliklere açık olmak demektir. Farklı fikirleri dinlemek, yeni projeler konusunda heyecan duymak kişiyi sürekli gelişime yönlendiriyor.

Fikir Atölyesi

Bu ülkenin ihtiyacı olan en önemli kalem ÜRETİM dir ve biz bunun için hayallerimizi üretmeye devam ediyoruz.

Her gün yeni fikirler üzerinde çalışmalar yapıyorum yeniliği ve daha önceden yapılmamış işleri yapmak beni çok heyecanlandırıyordu. Her geçen gün daha fazla fikre ihtiyaç duymaya başladım ve ilçemde bir fikir atölyesi kurarak yakın dostlarımla buluşarak yeni fikirler üzerine planlar yapıyoruz.

fikir atölyesi

Bırakalım merak etsinler, keşfetsinler, hayal kursunlar, öğrenmeyi sevsinler. Hayal güçlerini gerçeğe dönüştürmek isteyen tüm çocuklara selam olsun…

büyük hayaller atölyesi

Biogaz Tesisi

Kimisine göre boş kimisine göre b….k tan  işler yaptığım söylenirdi. İlçemizde büyükbaş hayvancılık çok gelişmekteydi ve sektörle ilgili neler yapabiliriz konusu tartışırken biogaz tesisinin ilçemize kazandırmak için bir çok yatırımcıyı ilçeme davet ederek konu ile ilgili gelişmeleri yakından takip ederek kendimi geliştirdim.

Şuanda ne yapıyorum.  Bugüne kadar yaptığım başarılı ve başarısız olduğum her projemden kazanmış olduğum bilgi ve tecrübeleri ekibimle paylaşıyorum ve bu ekip teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelen dijital çağda bir çok firmaya iş geliştirme, Ar-ge, E-ticaret ve dijital danışmanlık hizmeti vermektedir.

biogaz tesisi

Bu nedenle,

Yaptığımız işler diğerlerinden hemen ayırt ediliyor…

Çünkü, Klasik çözümler bulmuyor, her müşteri için ayrı araştırıyoruz ve analiz ediyoruz…

Neler Yapıyoruz?

– Web Tasarım / İnteraktif Görsel Çözümleri,
– Google İnternet Reklamcılığı (Arama Motoru Pazarlamacılığı),
– Google Optimizasyon (Arama Motoru Optimizasyon),
– E-Ticaret ve İnteraktif Yazılım Çözümleri..

Peki Sonuç?

Hayal gücümüzü ve teknolojiyi bütünleştirerek muhteşem tasarımlar yapıyoruz…

Şaşıracaksınız..

Genç ve birbiriyle kusursuz şekilde çalışan yeteneklerin bir araya geldiği uzman ekibimizin canlı ruhu, yaratıcılığı ve yenilikçiliği karşısında şaşıracaksınız…

Şaşırtacaksınız..

6saniye.com tüm isteklerinizi ve beklentilerinizi tam karşılayan projeleri sayesinde sektörünüzde yeniliklere imza atacak ve rakiplerinizi şaşırtacaksınız..