E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Bir internet sayfasını işleyişe sokarak ürünlerinizi satmak ya da gereksinimleriniz adına alışveriş yapmak, dükkân kapılarını tek tek gezmekten daha iyi ve daha etkili olabilmektedir. Gerek zamandan gerekse paradan tasarruf etme olanağı tanımaktadır. O halde, E-Ticaret’in avantajları nelerdir? Genel itibariyle bu avantajlardan bahsedelim.

Bir Sene Boyunca 24 Saat Açık Mağazalar

E-ticaretle beraber mağazaların tatil zamanı problemi de ortadan kalmaktadır. Gece yarısı saatlerinde ya da hafta sonu cumartesi ve pazar günlerinde arzu eden bütün müşterilere hitap edebilme şansınız bulunmaktadır. Çalışmakta olan kişiler, edinmek istedikleri ürünleri ‘mağazanın kapanma saatinden evvel alayım’ düşüncesiyle süratli seçmek mecburiyetinde değildirler. Arzu ettikleri vakit ve mekânda gereksinim duydukları ürünü satın alabilmektedirler. Satıcı taraflar ise sene boyunca 24 saat süresince açık mağazaları ile durmaksızın hizmet vermenin konforunu yaşamaktadırlar.

E Ticaretin avantajları

Mağaza Giderlerinin Azalması

Çevrimiçi mağazalar sayesinde herhangi bir mağaza işletmeye başlamanın giderlerinden de feragat etmiş olmaktasınız. Dükkân faturaları, kirası, çalışan personelin harcamaları benzeri giderleriniz otomatik bir biçimde ortadan kalkmaktadır.

Dünyanın Her Bölgesine Hizmet Sağlama

Dünya çapında tüm bölgelerden müşterilere sahip olabilmektesiniz. Bunun adına yapmaları gerekli olan yegâne şey internet sitenize giriş yapmak olacaktır.

Aynı biçimde bu tüketici kişisi için uyarlayacak olunursa;

Bir gereksiniminizi dünyanın bir ucundan diğer ucuna temin edebilmektesiniz.

Elinizdeki ürünleri dünyanın dört bir köşesine oldukça pratik ve basitçe gönderebilmektesiniz.

Ayriyeten, sitenizi biraz daha geliştirip mobil uyumluluğu kazandırırsanız, müşteri kitlenizde ciddi oranda bir yükselme yaşayabilmektesiniz.

Azami Sürede Yararlı Alışveriş

Kullanıcı olan kişiler e-ticaret vasıtasıyla satın alacakları ürünü çok kısa bir süre içerisinde alabilmektedirler. Normal şartlarda mağazaları dolaşmak için kaybedecekleri zamanın belki de 100’de 1 oranında alışverişlerini gerçekleştirmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir